• ساعت : ۸:۳۲:۴۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ 
شركت كراون ون گلدر((Crown van Gelder از چغندر قند كاغذ تولید می كند

شرکت کراون ون گلدر در ژانویه  2021 فروش کاغذ تولید شده از چغندر قند را آغاز خواهد کرد. این عمل، این سازنده هلندی کاغذ را به اولین شرکتی در جهان تبدیل می کند که "کاغذ چغندرقندی" در سطح صنعتی تولید می کند. با این روش، خط تولید جدید تحت نام "کراون نی تیو" از فیبر چوبی کمتری استفاده می نماید که تا 16 درصد نسبت به روش قدیمی تولید کاغذ تاثیر کمتری روی محیط زیست می گذارد.خط تولید کراون نی تیو با مشارکت شرکت تعاونی کشاورزی هلندی چغندر کوسان تحت شراکت راهبردی توسعه یافته است. بقایای حاصل از فرآوری محصول چغندرقند که خمیر آن می باشد منبع با ارزشی برای تولید کاغذ محسوب می شود.
کاغذ تولید شده جدید حاصل دو سال تحقیق می باشد. شرکت کراون ون گلدر به دنبال چندین فرآورده برای جایگزینی فیبرهای چوبی کاغذ بود. این دو شرکت، موفق به نوآوری در تولید کاغذ به مقدار20 درصد از خمیر چغندرقند شده اند که نتیجه موفق بهره گیری زیستی در عرصه های گوناگون می باشد. به دلیل یافتن منابع محلی، حمل و نقل کمتری نیز مورد نیاز می باشد. در نتیجه، کاهش قابل توجهی در انتشار دی اکسید کربن و تشکیل مواد معلق در هوا صورت می پذیرد. علاوه بر آن با استفاده از خمیر چغندرقند، به آب کمتری در مرحله تولید نیاز است.
مزیت بزرگ استفاده از خمیر چغندرقند این ست که با مقررات سازمان غذا و داروی آمریکا سازگار می باشد. درانکر میکلاس، مدیر کل شرکت کوسان می گوید که این خمیر در رده محصولات غذایی اولیه دسته بندی می شود. در نتیجه کاغذ تولیدی کراون نی تیو بر خلاف کاغذ بازیافتی، مورد تایید قرار گرفته است و بطور مثال مناسب بسته بندی مواد غذایی می باشد. شرکت کراون ون گلدر سالانه حدود 180000تن کاغذ برای مشتریان خود در سطح جهانی به منظور امور گرافیک، برچسب و صنعت بسته بندی تامین می کند.
مترجم: شیما شاهمرادی

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0